Committees & Attendance 2016/17

Trustee

Terms of office & end date

Committee

Attendance

Paul Makin

 

 4 years ending May 2020

 

 

Member

1/1

Trustee

4/5

Finance, Audit & Risk ex officio

3/3

Standards / Pay & Performance ex officio

0/3

 

 

Riaz Ahmed - resignation received 18/9/17

 

 4 years ending Jan 2018

 

 

 

Trustee

2/5

Finance, Audit & Risk

1/3

 

 

Dominic Wall

 4 years ending Aug 2020

Member

1/1

 

 

 

 

 

 Kit Thorne

 4 years ending Jan 2021

 Member

0/1

 

 

Marian Simmons

 

 4 years ending Jan 2018

 

Member

1/1

Trustee

5/5

Standards / Pay & Performance - Chair

3/3

 

 

Jayne Lawrence

Resignation received 21/6/17

  4 years ending May 2020

Trustee

5/5

Finance, Audit & Risk - Chair

3/3

 

 

Steve Smith

Resignation received 31/8/17

 

4 years ending Sept 2018

 

Trustee

1/5

Standards / Pay & Performance

0/3

 

 

Sajen Bakht

 

4 years ending Jan 2018

 

Trustee

3/5

Standards / Pay & Performance

2/3

 

 

Mike Parker

Resignation received 26/6/17

 

4 years ending Jan 2018

 

Trustee

5/5

Finance, Audit & Risk

2/3

 

 

Kevin McCormack

Resignation received 6/2/17

 

4 years ending Jan 2018

 

Trustee

2/3

Finance, Audit & Risk

1/2

 

 

Antony Hughes

 

 ex-officio - not applicable

 

Trustee

5/5

Finance, Audit & Risk ex officio

2/3

Standards / Pay & Performance ex officio

3/3

 

 

 

Sandy Dixie

Resignation received 31/8/17

 

 

4 years ending Jan 2018

 

Trustee

4/5

Standards / Pay & Performance

3/4